Dziś jest poniedziałek, 24 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Podsumowanie projektu „Rozwój usług społecznych w Gminie Dąbrowa”
12 września 2019 r.
Urząd Gminy w Dąbrowie - Podsumowanie projektu „Rozwój usług społecznych w Gminie Dąbrowa”
więcej zdjęć

To był ciepły wrześniowy dzień 2018 r.

16 Pań - seniorek z terenu naszej gminy spotkało się po raz pierwszy w Klubie Seniora w Słaboszewku. Nie wszystkie się znały, były lekko przerażone, że „przez cały rok, dwa razy w tygodniu mają spotykać się w klubie! Czy wytrwają? Czy będzie im się chciało?” … - tak mówiły.

Jednak już po niedługim czasie zmieniły zdanie. Szybko się zintegrowały. Miały wiele ciekawych zajęć, kilka fajnych wyjazdów, dzięki czemu na pewno się nie nudziły. Same się mobilizowały, pomagały nawzajem w zajęciach, pocieszały jak któraś miała „gorsze chwile” a nawet piekły ciasta na imieniny koleżanek z klubu.

Kiedy w ostatnich dniach sierpnia br. zorganizowały wieczorek taneczny kończący rok projektu jednomyślnie doszły do wniosku, że w dalszym ciągu będą się spotykać. Udział w projekcie pozwolił im na „nowo wyjść z domu”, zaktywizować się, zachęcił do odkrywania nowych rzeczy, przełamywania barier i stereotypów o seniorach.

Panie uczestniczyły m.in. w zajęciach florystycznych, rękodzielniczych, chodziły z instruktorem „na kije”, korzystały z siłowni zewnętrznej, która powstała dzięki realizacji zadania "Rekreacja pod chmurką w Gminie Dąbrowa (w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z działania: Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich), uczyły się informatyki i języka angielskiego a nawet wzięły udział w warsztatach wizażu i stylizacji. Same także inicjowały różne zajęcia – układały wiersze, piosenki, grały w gry karciane i planszowe.

Seniorki z klubu mimo ukończonego projektu spotykają się w środy w Słaboszewku. Same przygotowują zajęcia, zachęcają seniorów z gminy Dąbrowa do integracji w klubie.

Panie mówią, że są już pierwsze efekty – gdyż przyszły nowe członkinie i  mają nadzieje, że nie ostatnie.

Klub Seniora prowadzony był w ramach projektu „Rozwój usług społecznych w Gminie Dąbrowa”, a środki na realizacje zadania współfinansowane były z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wybierz rok
liczba pozycji: 267